whatsapp

BİZDEN HABERLER & BLOGLAR

Kaza Durumunda Yapılması Gerekenler

Kaza Durumunda Yapılması Gerekenler

KAZA DURUMUNDA YAPILMASI GEREKENLER

Aracın yerini değiştirmeden, en yakın polis veya jandarma karakoluna haber vererek, OPAL Tam Destek Hattını 0 850 304 5413 no’lu telefondan aramalısınız ya da aracı kiraladığınız ofis yetkilileri ile irtibat kurmalısınız.

ARAÇ KİRALAMA ŞARTLARI NELERDİR

*Ekonomik sınıf araçlar için ; 22 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmekte ve kendi adınıza kayıtlı kredi kartı bulunmak zorundadır.

*Orta sınıf araçlar için; 25 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmekte ve kendi adınıza kayıtlı kredi kartı bulunmak zorundadır.

*Lüks sınıf araçlar için; 30 yaşını doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık B grubu ehliyet sahibi olmanız gerekmekte ve kendi adınıza kayıtlı kredi kartı bulunmak zorundadır.

TRAFİK CEZASI DURUMUNDA CEZA TUTARININ ÖDENMESİ

Trafik cezası TC numaranıza yazıldı ise, ödemeyi aracın kullanıcısı yapmalıdır. Plakaya yazılan trafik cezalarında trafik cezası tarafımıza tebliğ edildiğinde indirimli olarak ödenmektedir ve müşterilerimizin kredi kartından tahsil edilmektedir. Eş zamanlı olarak trafik cezasına ait hizmet bedeli de tahsil edilmektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR

Herhangi bir kaza durumunda, aracın yeri değiştirilmeden kazanın şekline uygun kaza tespit tutanağı tutulması ya da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak kaza, hırsızlık ve alkol tespit raporları alınması ve 7/24 hizmet veren 0 850 304 5413 numaralı Tam Destek Hattına bilgi verilmesi zorunludur. Aracın çalınması durumunda da en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurularak 7/24 hizmet veren 0 850 304 5413 numaralı Tam Destek Hattına bilgi verilmesi zorunludur. Aksi halde satın alınan tüm güvenceler geçersiz sayılarak meydana gelen her türlü zarar, 3’cü şahıslara verilen maddi ve manevi kayıpları da içermek üzere kiracıdan tahsil edilir. Aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda, 7/24 hizmet veren 0 850 304 5413 telefondan yardım temin edilmesi gerekmektedir. – Lütfen kiralama başlangıcında ve iadesi sırasında Araç teslim etme ve teslim alma formunun doldurulup karşılıklı olarak imzalandığından emin olunuz. – Kiralama süresini uzatmak, dönüş saatini ve gününü bildirmek / değiştirmek için lütfen kiralamayı yaptığınız ofisi ve ya Rezervasyon merkezimizi arayınız. – Kiralama sırasında kaza, aracın arızalanması veya herhangi bir nedenle desteğe ihtiyaç duyulması durumunda 0 850 304 5413 numaralı Tam Destek Hattı aranmalıdır. – Kullanımınız sırasında aracın periyodik bakım kilometresi gelmesi durumunda, güvenli bir şekilde yolculuğa devam edebilmeniz için lütfen Tam Destek Hattımızı arayınız. – Aracın TEK TARAFLI olarak kazaya uğraması veya çalınması durumunda, (aracın) yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarma karakoluna başvurarak kaza, hırsızlık ve alkol tespiti raporları alınmalıdır. ÇİFT TARAFLI kazalarda ise, aşağıdaki maddelerde bildirilen haller dışında, kazanın oluş şekline göre sürücüler, Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağını tutanak üzerinde belirtilen şekilde doldurmakla yükümlüdürler. Çift taraflı kazalarda, sadece aşağıdaki hallerde trafik kazası tespit tutanağı, trafik polisi tarafından düzenlenmektedir. – Sürücü belgesiz motorlu araç kullanılıyorsa, – Sürücüde yaş küçüklüğü varsa, – Sürücüde alkol veya akıl sağlığı şüphesi varsa, – Kazaya karışan araçlardan birinin kamu kurumlarına ait olması durumunda, – Kamu kurumlarına ait eşyada zarar meydana gelirse, – Trafik Kazasında sadece 3.kişilere ait eşyalara zarar gelirse,

– Kazaya karışan araçlardan birinin trafik güvencesinin bulunmaması durumunda, – Trafik kazası ölüm ve / veya bedeni zarar ile sonuçlanmışsa.


Haber Tarihi: 6 Mayıs 2020