whatsapp

BİZDEN HABERLER & BLOGLAR

Denizli Çardak Havalimanı Araç Kiralama

Denizli Çardak Havalimanı Araç Kiralama

Denizli Çardak havalimanı, 1991 yılından itibaren hizmet veren bir havalimanıdır. Çardak ilçesi sınırları arasında yer almaktadır. Çanakkale Merkez’e uzaklığı 66 km’dir. Denizli iline gelmek için kullandığınız bu havalimanından kesintisiz bir şekilde yolculuğa devam etmek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise, Denizli Çardak havalimanı rent a car işte bunun için var.

Denizli Çardak Havalimanı Araç Kiralama ile Şehir Turu!

Denizli ili denince akıllara tabii ki ilk önce Pamukkale geliyordur. Denizli’nin meşhur kebabı, Hieropolis Antik kenti de bu görülmesi gereken yerlerden. Bu yerleri gidip görmenizi, meşhur tadı tatmanızı istediğiniz saatte, istediğiniz günde yapabilmeniz Denizli Çardak havalimanı araba kiralama işlemi ile çok kolay. Kiraladığınız araç ile önce Pamukkale Travertenlerini görür gezer daha sonra ise Denizli kebabını tadarsınız. Yemek sonrası ise bu ünlü antik kenti gezebilirsiniz. Tüm bunları saat içinde yapmak istiyorsanız, tatilinizin daha keyifli geçmesini istiyorsanız Denizli Çardak havalimanı araba kiralama size bu noktada yardımcı olacaktır.

Denizli Çardak Havalimanı Araç Kiralama İşlemleri Nelerdir?

Yazımızın bu kısmında araç kiralama yapmak isteyenlerin hangi adımları izlemesi gerektiğinden bahsedeceğiz. Denizli Çardak havalimanı oto kiralama işlemleri için yapmanız gerekenler oldukça basit. Öncelikle daha uçağa binmeden Denizli’ye vardığınızda keyifli bir yolculuk geçirmek istiyorsanız rezervasyon işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Uçağınızın iniş saatine göre istediğiniz modelde, istediğiniz fiyata bir araç seçip tarihi ve iniş saatinizi bildirdiğinizde uçağınız havalimanına indiğinde aracınız da kapıda sizleri bekliyor olacaktır. Rezervasyon işlemleri için firmaların internet sitelerini gezip araçları görüntüleyebilirsiniz. Rezervasyon yapmadan kiralamak isterseniz ise havalimanındayken firmaları arayabilir ve aracınızı kiralayabilirsiniz. Araç kiralama işlemi için alt, orta sınıf araçlarda 21 yaşında olmanız ve ehliyetinizin de 2 yıllık bir ehliyet olması gerekiyor. Üst sınıf araçlarda ise 25 yaş sınırı bulunmaktadır. Lüks araçlar konu olunca ise yaş sınırı 28’e ehliyet yılı ise 3’e yükseliyor. Ayrıca kiralama işlemi yaptığınız aracın tek sürücüsü siz olmayacaksınız diğer sürücünün de firmaya belirtilmesi gerekiyor. Kiraladığınız aracı km bazlı da kiralayabilirsiniz. Yani belirlenen km sınırları içinde kullanırsanız sorun olmaz fakat km aşımı olursa bu aşım bedelini ödemeniz gerekecektir. Tüm bu kuralların dışında Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartınız ve ehliyetinizle kiralama işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Denizli Çardak Havalimanı Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?

Yazımızın bu kısmında ise neden araç kiralamanız gerekmekte, nasıl avantajları var? Bunlardan bahsedelim. Hepimiz uçak yolculuğunu vakit kazandırması sebebiyle tercih ediyoruz. Şehirler arası bir vakit kazandırma durumu söz konusuyken şehir içi bir vakit kazandırma söz konusu olmaz mı? Tabii ki olur. Denizli Çardak havalimanına indiğinizde merkeze ulaşmak için 66 km gitmeniz gereken yolu gitmek için bir çok alternatifiniz var. Taksi ile gitmek isterseniz, indiğiniz saatte boş bir taksi bulamayabilirsiniz. Servis’i tercih ederim derseniz, servisin dolmasını bekleyeceksiniz veya servisin hareket saatini bekleyeceksiniz. Tüm bunlar daha havalimanında size vakit kaybettirmeye başladı. Oysaki araç kiralama işleminde aracınız siz geldiğinizde kapıda olur ve atlayıp yola koyulabilirsiniz. Şehir turunuzu atarken vakit kaybetmeden, temiz, konforlu araçlarda seyahat edersiniz. Pamukkale’yi görebilmek için taksi veya otobüs seferi bulmakla uğraşmak yerine istediğinizde gidip görebilirsiniz. Aynı zamanda tatiliniz bitiminde aracı istediğiniz yerden teslim edebilirsiniz. Günümüzde en değer verdiğimiz şey vaktimizken, bu vakti ulaşım sorunlarına harcamayalım. Denizli havalimanı araç kiralama sayesinde ulaşım bizim dert edeceğimiz bir konu olmaktan çıkacaktır. Yazımızın size Denizli Çardak Havalimanı’nda araç kiralama işlemi için yardımcı olmasını isteriz.


Haber Tarihi: 3 Haziran 2020